جراحی ترک شکم

جراحی ترک شکم  با درمان استریا

جراحی ترک شکم یکی از جدیدترین جراحی شکم است برای افرادی که به دلیل بارداری و یا مشکلات دیگر دارای ترک هایی میباشند،ترک شکم به خطوط بی رنگ یا قرمز مایل به کبود رنگ میگویند که به دلیل حاملگی، بدنسازی، وزنه برداری، چاق و لاغر شدن به صورت ناگهانی ، و اختلات هرمونی، وراثت، انباشته شدن چربی و… به شکل بریدگی های کشیده شده روی پوست اطراف شکم ایجاد میشوند تمام این موارد به این معنا هستند  که بدن قادر نیست کشش های پوستی وارد شده را متقبل شود  و این ناتوانی خود را به صورت ترک پوستی نشان میدهد  . جراحی زیبایی ترک شکم در پی محو کردن آن خطوط پوستی شکم می باشد.

عمل زیبایی شکم

نتایج تحقیقات محققان این را نشان داده است که زمانی که بارداری در سنین پایین رخ می دهد ترک شکم بسیار بیشتر و عمیق تر است نبست به بارداری در سنین بالاتر. شایع ترین دلیل ایجاد ترک شکم در زنان بارداری میباشد در این دوران ترک ها عمیق تر است و در غالب موارد جراحی ترکهای شکم پیشنهاد میشود. اما به افرادی که دارای پوستی مقاوم هستند یا آستانه ی تحمل دردشان بالا است و یا به تجویز پزشک نباید در معرض اشعه و مواد شیمیایی قرار گیرد روش میکرو سوزن (نوعی طب سوزن چینی) بهترین گزینه ی برای جراحی ترک شکم است.

روش های جراحی ترک شکم برای درمان استریا

مزوتراپی: تزریق فراوان ویتامین و اسد هیالورونیک ترمیم لایه های پوست و از جدیدترین جراحی شکم میباشد.
لایه‌برداری پوست با لیزر اسکارلت: نتایج لیزر درمانی تقریباً ۴ هفته بعد از لیزر مشاهده خواهد شد و جلسات درمانی بین ۶ – ۸ جلسه به طول می انجامد.
میکرودرم ابریژن: خراشیدن سطح پوست توسط کریستال ها و در پی آن بازسازی لایه ی پوست به صورت خودکار توسط سیستم دفاعی بدن انجام میشود.
میکرونیدلینگ: به معنای تحریک تولید کلاژن های پوستی میباشد که در پی آن تمام چین خوردگی ها و ضایعه های پوستیرفع خواهد شد.

 

عوارض احتمالی جراحی ترک شکم

جوشگاه نامطلوب
خونریزی ( هماتوم )
بی حس شدن پوست
ایجاد مشکل در ترمیم زخم پوست
از بین رفتن بافت های چربی پوست
تورم و درد
آمبولی
احتیاج به جراحی مجدد
احتمال آسیب رسیدن به عصب های پوست
البته همه عوارض بیان شده احتمالی میباشد و درصد ایجاد شدنشان پایین میباشد.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم

جراحی ترک شکم برای افرادی مناسب است که درای سلامت جسمانی باشد.خانمی که زایمان های متعددی داشته و عضلات شکمش شل بوده و پوستهای اضافی زیادی داشته این عمل را برای کشیدن پوستهای اضافی و سفت کردن عضلات شکمی به کار برده میشود. پس این جراحی مناسب اشخاصی است که درای چربی زیادی باشد و پوستهای اضافه و شلی داشته اند.

چه کسانی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

چنانچه خانمی قصد داشته باشد بعدا بچه دار شود تا زمانی که زایمان نکرده باشد نباید سراغ جراحی شکم برود چرا که با زایمان بافت و عضلات شکمی از هم بازگشته و جراحی شکم این عضلات را محکم میکند. چنانچه پس از جراحی شکم بچه دار شود کاری بیهوده و بی فایده انجام داده است. چنانچه که شخصی بخواهد رژیم لاغری داشته باشد نباید به این عمل فکر کند چرا که جراحی شکم همانطور که بیان کردیم آخرین راه حل به حساب آمده و راهی برای کاهش وزن به شمار نمیرود. بعداز جراحی ترک شکم احتمال باقی ماندن جای زخم وجود دارد و البته بهتر است که قبل از جراحی شکم از پزشک خود در این بارهمشورت مورد نیاز را بگیرید.

آمادگی های لازم در خصوص جراحی شکم

در خصوص جراحی ترک شکم ابتدا بایستی متخصص با تجربه و ماهری را انتخاب کنید و از پزشک معالج خود نیز مشاوره دریافت کنید. بایستی که قصد و هدف خود را از انجام چنین عملی برای پزشک مشخص نمائید.

آبدامینوپلاستی کامل یا همان جراحی شکم کامل: در این روش شکم شما بریده خواهد شد که حدودا از استخوان خاصره تا سر استخوان لگن دیگری نیز برش داده میشود. سپس پوستهای اضافی را یا عضلات شل شده شکم را تا اندازه ای که لازم باشد میکشد و سپس آن را تراز مینماید . جراحی شکم نیز ناف شما را جابجا خواهد کرد و احتمال دارد که چند روزی به درن های تخلیه نیز احتیاج پیدا کنید.

 

jarahizibaee.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *