سمعک اقساطی

سمعک اقساطی

سمعک اقساطی : در حال حاضر با وجود انواع مختلف سمعک ها با مدل ها و قیمت های  متنوع و احساس نیاز به خرید سمعک برای مراجعه کنندگان با مشکل شنوایی، مسئله قیمت سمعک بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

خرید سمعک اقساطی

 

 

به طور کالی قیمت سمعک به عوامل مختلفی مانند : تکنولوژی به کار رفته در سمعک، میزان قدرت سمعک ، کیفیت صدای سمعک و … بستگی دارد. با این وجود برخی افراد قادر به خرید سمعک نیستند این افراد می توانند با خرید سمعک اقساطی مشکل خود را رفع کنند.

 

 خرید سمعک اقساطی

دریک مرکزمعتبرخرید سمعک  انتخاب مناسب ترین سمعک بر اساس میزان و نوع کم شنوایی، نوع سبک زندگی فرد، نیازهای فردی و بودجه مراجعه کنندگان بسیار مهم است

 

به همین منظور در یک مرکز خرید سمعک معتبربا در نظر گرفتن فاکتورهای ذکر شده، مناسب ترین سمعک را به بیمار پیشنهادمی دهد و در صورت تمایل خریدار برای پرداخت هزینه در مراکز سمعک معتبر خرید سمعک اقساطی نیز پذیرفته می شود.

 

 

 

در حقبقت مرکز خرید سمعک با طرح فروش اقساطی سمعک این امکان را برای شما مراجعه کنندگان عزیز فراهم می آورد تا بتوانید پس از خرید سمعک ، هزینه سمعک مورد نظرتان را بصورت اقساطی پرداخت کنید.

خرید سمعک اقساطی

 

آیا امکان خرید اقساطی سمعک برای هر سمعکی وجود دارد؟

 

سوالی که بیشتر مراجعه کنندگان از ما می پرسند این است که فروش سمعک بصورت اقساطی چه محدوده ی قیمتی از سمعک ها را شامل می شود؟ مرکز نوین سمعک در جواب مراجعه کنندگان یا تماس گیرندگان عزیز اعلام می نماید که شرایط خرید اقساطی سمعک فارغ از قیمت سمعک می باشد و مراجعه کنندگان می توانند سمعک های مدل بالاتر و گرانتر و حتی سمعک های ارزان را نیز به صورت اقساطی خرید نمایند.

 

و نحوه پرداخت اقساط فروش سمعک قسطی برای تمامی محدوده قیمتی از سمعک های ارزانتر تا گرانتر یکسان می باشد.

 

نکات کلیدی قبل از خرید سمعک

 

بعد از طی مراحل ارزیابی شنوایی اگر ادیولوژیست یا متخصص شنوایی به شما استفاده از سمعک را توصیه کرد قبل از خرید سمعک حتما به این موارد توجه فرمایید:

 

اندازه سمعک با میزان کم شنوایی ارتباط دارد. به عبارتی دیگر، در افرادی با کم شنوایی شدید و عمیق نمی توان از سمعک های کوچک داخل گوشی استفاده کرد. با این وجود، در کلینیک سمعک نیک آوا کوچکترین سمعک ها با قدرت شنوایی بالا تجویز می شوند.

اگر شما بیش از حد مستعد ابتلا به عفونت گوش هستید، سمعک های کوچک داخل گوشی به علت ورود مایع و عفونت گوش در معرض آسیب قرار می گیرند و ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد. البته فیلترهای خاصی برای این شرایط در نظر گرفته می شود.

 

 

 

خرید سمعک اقساطی

ممکن است بخواهید برخی از انواع سر و صداهای پس زمینه را کاهش و یا بعضی از فرکانس های صوتی که در شنیدن آن مشکل دارید را افزایش دهید ولی به یاد داشته باشید همه سمعک ها قادر به انجام این موارد نیستند. بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و تجویز سمعک مناسب را بر عهده ی ایشان بگذارید.

بعضی از انواع سمعک با استفاده از سیگنال وایرلس قادر به ارتباط با لپ تاپ، پخش کننده های موزیک و موبایل هستند، اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد میتوانید قبل از خرید سمعک از این مسئله مطمئن شوید.

 

خرید سمعک ارزان قيمت

سمعک هاي ارزان قيمت در کشورهاي ديگر معمولا وجود ندارد ولي متاسفانه در کشور ما  به دلیل مشکلات اقتصادي و عدم حمايت کامل بيمه ها بيماران مجبورند ازاين سمعک ها استفاده کنند. اين سمعک های معمولا برای فرد معايبي دارند که مي تواند به موارد زير اشاره کند

-کيفيت صدا اين نوع سمعک ها نسبت به سمعک هاي ديجيتالي پايين تر است.

-سايز و اندازه سمعک هاي ارزان به نسبت بزرگتراز سمعک هاي ديجيتالي رده بالاتراست.

–  سمعک هاي ارزان وايرلس ندارند.-

-رضايت بيمار از اين نوع سمعک ها پايين تر است.

-مدل ها و شکل هاي اين سمعک هاي ارزان محدودتر است.

خرید سمعک اقساطی

دلیل سمعک ارزان چیست

چندين عامل باعث مي شود قيمت سمعک ارزان تر از سمعک های دیگر باشد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.

– سال توليد سمعک سمعک هاي که سال توليد آن بيشتر از ۷ الي ۸ سال باشد معمولا جز سمعک هاي قديمي محسوب مي شوند و اين عامل باعث مي شود قيمت سمعک کمتر شود.

 

 

 

 

– تکنولو‍ژي سمعک يعني سمعک آنالوگ يا ديجيتال. معمولا سمعک هاي انالوگ بسيار قديمي هستند و تکنولوژي ساخت آنها نیز قديمي است و اين عامل سبب شده است که قيمت آنها کاهش يابد

 

-کشور سازنده سمعک نیزدرقیمت سمعک تاثیر گذار است. شما می توانید به جای خرید سمعک ارزان از امکانات خرید سمعک اقساطی بهره ببرید.

 

 

فاکتورها در تعیین قیمت انواع سمعک عبارتند از

به طورکلی امکانات قابل استفاده و بکار رفته که مورد نیاز کاربر سمعک است از قبیل داشتن سیستم‌های  هوشمنددیجیتال، امکان وایرلس داشتن ، نوع و میزان کم شنوایی، سن فرد استفاده کننده از سمعک، قدرت درک و تشخیص کلمات، وزوز گوش، سلامت سیستم آناتومیک گوش فرد ،شغل و میزان تحصیلات و نیازهای عاطفی اجتماعی کاربر سمعک نوع برند و مدل انتخابی سمعک متناسب با هر فرد در قیمت سمعک تاثیر گذار است.

خريد سمعک در تهران

 

در خرید سمعک در تهران در مرحله اول لازم است جهت ارزيابي شنوايي و تعيين ميزان دقيق کم شنوايي و نوع کم شنوايي به یک کلينيک مراجعه کنید. اگر شما تست شنوايي داريد ديگر نيازي به اين مرحله نداريد. اما اگر تست شنوايي شما بيشتر از يک سال پيش باشد لازم است تست مجدد انجام شود.

 

متخصص شنوايي طبق نوار گوش بيمار انواع مدل هاي سمعک داخل گوشي، سمعک هاي پشت گوشي و نامرئي را براي بيمار پیشنهاد می دهد  و در نهايت چندين گزينه را که براي بيمار امکان استفاده دارد را معرفي مي کند. در بزرگسالان يک سمت تعيين مدل سمعک را بيمار تعيين مي کند اما تصميم نهايي بايد به متخصص شنوايي شناسي واگذار شود.

 

خرید سمعک اقساطی

 

 

متخصص شنوايي طبق نوار گوش بيمار و طبق خواسته ها و نياز هاي بيمار و ميزان هزينه ايي که بيمار براي خريد سمعک در ذهن دارد، چندين مدل سمعک از برندهاي مختلف را معرفي مي کند که بيمار مي تواند طبق نظر خود و با مشورت متخصص شنوايي شناسي در نهايت يکي را انتخاب مي کند.

خرید سمعک در شهر ری

شعب متعدد سمعک در تهران مانند خرید سمعک در شهر ری  به شما این امکان را می دهد تا با مراجعه به نزدیکترین شعبه سمعک به منزلتان، بدون طی مسافت زیاد، برترین خدمات سمعک را دریافت کنید.

 

 

 

در خرید سمعک در شهر ری شما می توانید خدماتی مانند تعمیرات سمعک، گارانتی از یک تا سه ساله سمعک، تعویض یا مرجوعی سمعک بدون کسر هزینه تا یک ماه، تعویض سمعک قدیمی با سمعک نو، امکان تحویل سمعک تعمیری درب منزل وخدمات مورد توجه دیگر را در کنار تجویز مناسب انواع سمعک دیجیتال، سمعک هوشمند، سمعک وایرلس، سمعک نامرئی و سمعک ضدآب در اختیار ایرانیان قرار دهید.

 

 

قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد؟

۱: تکنولوژی ساخت سمعک: برای مثال سمعک های تولید سال های ۲۰۱۶  و ۲۰۱۵ قیمت بالاتری دارند. همچنین سمعک ها انواع آنالوگ، دیجیتال و هوشمند دارند که سمعک های هوشمند قیمت بالاتری دارند.

۲: تعداد کانال و باند سمعک: تعداد کانال و باند سمعک هرچه افزایش یابد قیمت سمعک هم بیشتر می شود.

۳: رده سمعک: سمعک های رده بالاتر چون مدارات کاهش نویز و کاهش سوت سمعک قوی تری دارند قیمت بالاتری دارند.

۴: سایز سمعک: هرچه سایز سمعک کوچکتر شود قیمت سمعک بیشتر می شود.

۵: قدرت سمعک: هرچه قدرت سمک بیشتر شود قیمت سمعک بیشتر می شود.

۶: مدت گارانتی سمعک: برای مثال سمعک های با ۳ سال گارانتی از سمعک های با ۲ سال گارانتی قیمت بیشتری دارند.

۷: قابلیت سیستم وایرلس: سمعک های وایرلس قیمت بیشتری دارند.

۸: تکنولوژی نانو: سمعک های با پوشش نانو که ضد آب هستند قیمت بیشتری دارند.

تاثیر فناوری و خرید سمعک

حس شنوایی کاربردهای زیادی دارد که مهم ترین وظیفه آن برای شما شنیدن وارتباط با محیط اطراف می باشد. جهت یابی و مکان یابی صدا نیز از دیگر ویژگی های آن می باشد. فناوری های مختلف سمعک باعث بهبودی دریافت و درک صدا در بیماران می شود.

فناوری های سمعک  می تواند منحصر به فرد باشند و متعلق به برند خاص نباشد یا در بین سمعک های برندهای مختلف مشترک باشد. به عنوان مثال  مقاومت سمعک در برابر رطوبت و گرد وغبار از جمله فناوری هایی است که باعث افزایش قیمت سمعک می شود. نسل های مختلف در برندهای مختلف نیز دارای قیمت متنوع می باشند.

از بین مارک های مختلف و قیمت های مختلف سمعک کدام بهترین است؟

زمانی که شما تصمیم می گیرید به شنوایی سنجی مراجعه  کنید ایشان چند گزینه از سمعک ها با مارک ها و قیمت های مختلف به شما معرفی خواهند کرد و شما از میان آنها می بایست با توجه به شرایط مالی و حساسیت روی ظاهر سمعک وهمچنین  به سلیقه خود انتخاب کنید.

نکات مهم در انتخاب انواع سمعک

از آنجایی که تنوع در قیمت سمعک و نیز عدم آگاهی افراد غیرمتخصص نسبت مزیت های انواع سمعک و همچنین شرکت های سازنده آن و تشخیص سمعک مناسب برای انواع کم شنوایی کم است ، پیشنهاد ما برای متقاضیان سمعک این است که از طریق قیمت، نسبت به بررسی سمعک مناسب برای خود اقدام نکنند.

پیشنهاد می کنیم  با کمک کلینیک شنوایی سنجی وبا توجه به انجام آزمونهای تخصصی و تکمیلی شنوایی سنجی و تجاربی که از تجویز انواع سمعک برای بیماران با برندها و مدلهای مختلف و میزان رضایتمندی آنها از استفاده از سمعک و نیز توجه به مسائلی همچون خدمات پس از فروش، گارانتی تعمیر سمعک و پشتیبانی های لازم، سمعک مناسب برای شما تجویز شود.

وضعیت پوشش بیمه ها برای تهیه و خرید سمعک

بسیاری از مراجعین در مورد پوشش بیمه ها برای خرید سمعک سوال می پرسند. در پاسخ به این سوال باید گفت که وضعیت پوشش بیمه ها برای خرید سمعک کاملا بسته به نوع بیمه ای دارد که شما از آن استفاده می کنید. لازم به ذکر است که به هرحال شما باید سمعک را ابتدا از ما خریداری نموده و سپس برای دریافت هزینه ی آن با استفاده از فاکتور خرید، از طریق بیمه خود اقدام نمایید.

 

محبوب ترین انواع سمعک ها بعد از سمعک نامرئی

سمعک ها وایرلس دار : این نوع سمعک به آسانی به تلفن همراه  شما متصل می شود  و از این رو قادر خواهید بود با تلفن همراه خود صدا را کم و زیاد کنید آهنگ گوش دهید و تماس های تلفنی خود را پاسخ دهید.و در صورت گم شدن سمعک به راحتی میتوان آن را پیدا کرد.

سمعک های ضدآب :این سمعک ها  نسبت به رطوبت و آب مقاوم هستند و در آب  هوای شرجی و یا در آب و هوای بارانی به راحتی قابل استفاده می باشند .

سمعک های استخوانی :این نوع سمعک برای بیمارانی که عفونت های درمان ناپذیر گوش دارند یا ناشنوایی یک طرفه دارند درک صدا و جهت یابی را به راحتی برای آنها فراهم می  کند.

سمعک های شارژی:این نوع  نیازی به باتری ندارند و از  باتری های قابل شارژ بهره می برد لذا دیگر نیازی به تعویض باتری و خرید باتری های یک بار مصرف نمی باشد.

 

در آخر باید گفت که هیچ وقت به خاطر قیمت بالاتر ، از خرید سمعک مناسبتان صرف نظر نکنید . اگر می توانید حتما سمعک خوب بخرید و بدانید که این مقدار هزینه ی بیشتری که صرف خرید سمعک بهتر می کنید هدر نمی رود و به همان اندازه شما حس شنوایی  آسان تر و راحت تری خواهید داشت.

همانطور که گفته شد حتی الامکان قیمت سمعک نباید مبنای انتخاب شما باشد . بهترین سمعک را متخصص شنوایی سنجی  با توجه به میزان افت شنوایی شما و سبک زندگیتان برای شما تجویز می کند .

 

 

سمعک‌های قالب‌باز

 

سمعک‌های قالب‌باز هم نوعی از انواع سمعک پشت‌گوشی هستند  که لوله اتصال بخش درونی و بیرونی وسیله در آنها بسیار نازک است.قیمت این نوع سمعک مناسب است. این مدل از سمعک باعث می‌شود کانال گوش به اندازه زیادی باز شود و صداهایی با فرکانس پایین هم به‌طور طبیعی به داخل گوش راه پیدا کنند. اصوات با فرکانس بالا هم ازطریق این سمعک‌ها به‌خوبی تقویت می‌شوند.

 

سمعک‌های قالب‌باز برای رفع مشکل افرادی با درجهٔ کم‌شنوایی خفیف تا متوسط کاربرد دارد.همچنین در این سمعک‌ها مشکل نمایان‌بودن سمعک وجود ندارد و سمعک روی گوش نمایان نیست سمعک‌های قالب‌باز مانند سمعک‌های داخل‌کانالی نیستند و به مسدودشدن گوش منجر نمی‌شوند. دراین صورت، صدای خود فرد بهتر به گوشش می‌رسد.

 

 

 

آیا سمعک از لحاظ قیمتی، وسیله ای گران است؟

گرچه هزینه سمعک های پیشرفته، به ظاهر بالا است اما در واقع باید گفت که سمعک واقعا گران نیست. استفاده از علوم و تکنولوژی روز دنیا، تخصصی بودن دانش تولید آن، فرآیند پیچیده و گاه کلافه‌کننده تنظیم تخصصی و تجویز آن، ارائه خدمات بعد از فروش در سطح بسیار مطلوب، همه و همه عواملی هستند که در ارائه یک سمعک به بیمار دخالت دارند.

نکات مهم در انتخاب و خرید سمعک

انتخاب یک مارک یا مدل خاص برای تمام انواع کم‌شنوایی مناسب نیست. مقایسه سمعک‌ها و انتخاب از میان انواع و اقسام مارک‌ها و مدل‌های سمعک می‌تواند برای شما پیچیده باشد، بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و انتخاب سمعک مناسب را به‌عهده او بگذارید. ادیولوژیست‌ باتوجه به دانشی که در این زمینه کسب کرده است بهترین و مناسب‌ترین سمعک را فقط در صورت نیاز شما ارائه می‌دهند.

 

سمعک های که شما می توانید ازآن استفاده کنید

سمعک باعث بهبود ارتباطات فرد با دیگران و محیط اجتماعی اطراف می‌شود. سمعک یا وسایل کمک شنیداری اغلب برای افرادی با کاهش شنوایی متوسط تا شدید به کار گرفته می‌شود در‌حالی که استفاده از روش کاشت حلزون درافرادی با کاهش شنوایی شدید و کری کامل استفاده می‌شود.

سمعک‌ها بر‌اساس خواص و شکل مدار الکترونیکی به‌کار گرفته شده به سه گروه تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

۱‌‌- آنالوگ‌

 

۲‌‌- قابل برنامه‌ریزی

 

۳- دیجیتال‌

 

سمعک‌ها باتوجه به سایز، جایگاه قرارگیری در گوش و میزان تقویت صدا به ۵‌دسته کلی تقسیم می شوند:

 

–  سمعک پشت گوشی

 

–  سمعک داخل گوشی

 

–  سمعک جیبی

 

–  سمعک عینکی

 

– سمعک داخل مجرای گوش‌طعات و بخش‌های مختلف این سمعک‌ها کوچک است و به همین خاطر، کارکردن با آنها و تنظیمشان کمی مشکل است.

 

سمعک اقساطی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *