کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل ، یک روش رایج جراحی زیبایی است که به منظور کاشت موی سر در مناطق کم موی ریش و سبیل به کار گرفته می شود.

هزینه کاشت ریش و سبیل بستگی زیادی به روش عمل دارد. این عمل عمدتاً از طریق کاشت مو به روش FUE انجام می شود.

در واقع جدید ترین روش ترمیم مو برای برداشت فولیکول های مو به منظور کاشت موی صورت، تکنیک FUE است. با روش FUE، گرافت های شامل فولیکول های مو از منطقه پشت سر به روش معمول برداشته می شود. این گرافت ها سپس در صورت فرد کاشته می شوند تا تراکم بیشتری در موی صورت پدید آید.

 

Planting beard and mustache

 

 

 

 

بهترین نامزدهای کاشت ریش و سبیل:

کاشت ریش و سبیل (سیبیل) را می توان از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی که هورمون ها به سطح پایه خود می رسند، انجام داد.

بهتر است کاشت ریش و سبیل در مردانی صورت بگیرد که دوست دارندسبیل بزرگی داشته باشند، اما موی ریش آن ها نامنظم یا ناکافی است.

کاشت ریش و سبیل در افراد سالمی که اصلا ریش ندارند یا در ریش خود قسمت های طاسی وجود دارد قابل انجام است. یکی از شایع ترین اقدامات کاشت موی ریش و سبیل در ناحیه دارای جای زخم است.

 

 

 

 

Planting beard and mustache

 

 

 

 

 

پیش از کاشت ریش و سبیل:

مهم ترین اقدامات پزشک شما قبل از کاشت  سبیل و ریش شامل این موارد است:

*وضعیت بهداشت عمومی و بیماری های یا عامل های خطر قبلی را معاینه می کند.

*برای پرونده پزشکی از نواحی دارای ریزش ریش و سیبیل شما عکس می گیرد.

*در مورد روش های کاشت ریش و سبیل با شما صحبت می کند.

*در مورد نتایج مورد انتظار و عوارض جانبی احتمالی با شما صحبت می کند.

 

 

 

 

Planting beard and mustache

 

 

 

کاشت ریش و سبیل:

کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان از جمله عمل های زیبایی پرطرفدار میان مردان در سنین مختلف می باشد ، زیرا داشتن ریش و سبیل مردانه ، در اعتماد بنفس و احساس مردانگی آن ها بسیار تاثیرگذار می باشد.

هنگامی که فرد در اثر عوامل مختلفی بخشی یا کل موهای نواحی ریش و سبیل خود را از دست می دهد ؛ چنانچه این ریزش با درمان های موضعی و دارویی بر طرف نگردد ، تنها راه حل برطرف نمودن کم پشتی و طاسی ناحیه ای در ریش و سبیل مردان ، عمل کاشت مو می باشد .

 

 

 

Planting beard and mustache

 

 

 

موهای جدید چگونه رشد می کنند؟

موهای جدید صورت مانند سایر موها به صورت طبیعی رشد می کند. این موها همانند موهای عادی سر می توانند مرتب شده، تراشیده شده یا به هر اندازه ای که مایلید بلند شوند.

عمل کاشت موی صورت روشی دائمی است که تشخیص موهای کاشته شده از موهای طبیعی مشکل می باشد. پزشک جراح باید مهارت کافی را برای قرار دادن گرفت های برداشته شده در زاویه و محل مناسب داشته باشد تا کاشت موی صورت ، کاشت ریش و سبیل شما طبیعی به نظر برسد.

 

 

Planting beard and mustache

 

 

 

 

عمل کاشت موی صورت چگونه انجام می شود و چه نتایجی دارد؟

این عمل تحت انجام بیهوشی موضعی انجام شده و ۲ تا ۵ ساعت به طول می انجامد که بستگی به تعداد گرفت های برداشت شده دارد. در چند روز اول ممکن است پوسته های نازکی در اطراف موهای کاشته شده مشاهده شود.

در روز دوم، بیمار توانایی انجام کارهای روزمره را دارد و می تواند به منزل برود. ریزش موهای کاشته شده در ۴ هفته اول طبیعی است و پس از آن در مدت ۳-۴ ماه شروع به رشد می کنند.

در عمل جراحی کاشت و پیوند مو ، یک پزشک متخصص مو که دارای سابقه و تخصص لازم در این زمینه می باشد ، با بررسی وضعیت سلامت و بانک موی پشت سر فرد ، به عمل کاشت مو در ریش و سبیل و موی صورت آقایان اقدام خواهد کرد .

در برخی افراد که موهای وجود دارد که خارج از خط طبیعی رویش ریش و سبیل قرار دارند ، به دلیل شباهت و نزدیکی این موها با موهای ریش و سبیل می توان از آن ها جهت ایجاد تراکم مناسب در ریش و سبیل استفاده نمود .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *